Sopot Zabiegi kosmetyczne, Masaże SPA, Fryzjerstwo

Cellulit

Jak powstaje cellulit, gdzie się pojawia i jak się go pozbyć?

Cellulit

Cellulit to stan, w którym skóra staje się nierówna, grudkowata i wygląda na “skórkę pomarańczową”. Występuje głównie na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Cellulit pojawia się przez gromadzenie się tkanki tłuszczowej pod skórą, co powoduje nacisk na tkankę łączną i włókna kolagenowe. Tkanka deformuje się i powstają charakterystyczne grudki i nierówności. Cellulit może być widoczny niezależnie od poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie, ale jest częściej zauważany u osób z większym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej.
Jak powstaje cellulit?
Czynników, które mogą wpływać na pojawianie się cellulitu jest wiele - genetyka, poziom hormonów, styl życia (dieta, aktywność fizyczna) oraz wiek. Chociaż cellulit jest przede wszystkim problemem kosmetycznym i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, wiele osób dąży do jego zmniejszenia ze względów estetycznych.

Rodzaje cellulitu:

 • Cellulit wodny: związany z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Powoduje obrzęk i uczucie "ciężkich" nóg. Skóra może wydawać się napuchnięta i mniej elastyczna.
 • Cellulit tłuszczowy: spowodowany gromadzeniem się nadmiaru tkanki tłuszczowej pod skórą. Skóra sprawia wrażenie grubszej i ma wyraźne grudki.
 • Cellulit cyrkulacyjny: jest wynikiem połączenia obu opisanych wyżej problemów. Osoby szczególnie narażone na ten rodzaj cellulitu to te, które nie tylko prowadzą siedzący tryb życia i brakuje im odpowiedniej aktywności fizycznej, ale także borykają się z nadmierną masą ciała.

Istnieje wiele różnych metod likwidacji cellulitu, w tym kremy przeciwcellulitowe, masaże, zabiegi medycyny estetycznej oraz zmiana nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna. Należy pamiętać, że efektywność tych rozwiązań może być zróżnicowana w zależności od indywidualnych cech organizmu, a tempo redukcji cellulitu u każdej osoby może być inne.

Zalecane zabiegi

 • LPG® endermologie® Alliance

  Usuwa oznaki zmęczenia ze skóry ciała. Łagodnie złuszcza martwy naskórek. Zmiękcza skórę i wygładza jej powierzchnię. Skóra jest miękka, jędrna i jedwabista w dotyku. Widoczne...

 • Bandaże AROSHA

  Arosha to nowoczesna linia kosmetyków dla osób, które zmagają się z cellulitem, obrzękami, zwiotczeniami i nadmiernie zgromadzoną tkanką tłuszczową. Zabieg z użyciem bandaży Arosha polega...

 • Peeling – krystaliczna siła soli morskiej

  Intensywne oczyszczanie ciała peelingiem na bazie soli morskiej z odżywczym olejkiem. Właściwości ścierne peelingu pozwalają na usunięcie martwego naskórka, poprawienie krążenia a nawet stymulację przemianę...

Czekamy na Ciebie!
Rezerwując wizytę internetowo, oszczędzasz czas.
Rezerwacje obsługuje serwis Booksy