Zabiegi Trychologiczne

Na problemy: wypadanie włosów, łupież, problemy skóry głowy

Trychologia jest dziedziną nauki, która skupia się na włosach i skórze głowy. Zajmuje się badaniem i diagnozą problemów przy dolegliwościach takich jak wypadnie włosów, łupież, sucha skóra głowy, łysienie oraz proponuje rozwiązania, które pozwolą dostarczyć minerały i substancje niezbędne dla zdrowia skóry i mieszków włosowych.

W trychologii kluczowa jest właściwa diagnostyka, obejmująca wywiad z pacjentem, badanie fizykalne oraz trichoskopię obrazującą stan skóry głowy i mieszków włosowych. Takie działania pozwalają ustalić wskazania do odpowiednich zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych oraz dobrać właściwe preparaty lecznicze bądź pielęgnacyjne.

Skontaktuj się z nami, odpowiemy Ci na każde pytanie i ustalimy wspólnie czego potrzebujesz!

Zabieg Trychologiczny - szampon, peeling, lotion, olejek

Problemy skóry głowy: wrażliwa, sucha, potliwa, tłusta / łupież, wypadanie włosów

Indywidualnie skomponowany zabieg dla potrzeb osób z problemem osłabionych, łamliwych i wypadających włosów, a także zaburzeń funkcjonowania skóry głowy: łojotoku skóry głowy, łupieżu, podrażnionej czy suchej, wrażliwej skóry głowy.

Nazwa Cena
Pojedynczy zabieg 200 PLN
Prądy d'Arsonvala (do zabiegu) Gratis
Infuzja tlenowa (do zabiegu) 50 PLN
Mezoterapia mikroigłowa (do zabiegu) 100 PLN
Terapia łączona (do zabiegu) - mezoterapia mikroigłowa + infuzja tlenowa 150 PLN
Pakiet 6 zabiegów + prądy d'Arsonvala 1000 PLN
 • Zabieg Trychologiczny - szampon, peeling, lotion, olejek
 • Zabieg Trychologiczny - szampon, peeling, lotion, olejek
 • Zabieg Trychologiczny - szampon, peeling, lotion, olejek

Zabieg Trychologiczny II - szampon, peeling, ampułka, olejek

Łysienie telogenowe / androgenowe

Indywidualnie skomponowany zabieg dla potrzeb osób z problemem łysienia telogenowego, czyli zaburzeniu cyklu wzrostu włosa. Równie skuteczny w przypadku łysienia androgenowego (uwarunkowane genetycznie wypadanie włosów).

Nazwa Cena
Pojedynczy zabieg 250 PLN
Prądy d'Arsonvala (do zabiegu) Gratis
Infuzja tlenowa (do zabiegu) 50 PLN
Mezoterapia mikroigłowa (do zabiegu) 100 PLN
Terapia łączona (do zabiegu) - mezoterapia mikroigłowa + infuzja tlenowa 150 PLN
Pakiet 6 zabiegów terapii łączonej (prądy d'Arsonvala + mezoterapia mikroigłowa + infuzja tlenowa 2000 PLN
 • Zabieg Trychologiczny II - szampon, peeling, ampułka, olejek
 • Zabieg Trychologiczny II - szampon, peeling, ampułka, olejek
 • Zabieg Trychologiczny II - szampon, peeling, ampułka, olejek

Trichoskopia

Trichoskopia to nieinwazyjny zabieg trychologiczny, którego zadaniem jest przeprowadzenie kompletnej diagnostyki włosów i skóry głowy. Umożliwia między innymi szybkie ustalenie typu łysienia, określenie typu skóry głowy czy ocenę stanu łodyg włosów i ujść mieszków włosowych. Trichoskopia umożliwia obserwację i ocenę struktur na poziomie naskórka i górnych warstw skóry właściwej, a także włosów. Pozwala na uzyskanie nawet dziesięciokrotnego powiększenia i nie wymaga pobiegania włosów do badania pod mikroskopem świetlnym.

Jakie są wskazania do badania trychologicznego

Zapraszamy Cię na badania trychologiczne, jeśli masz jeden z poniższych problemów:

 • Łojotok
 • Łupież
 • Wrażliwa skóra głowy, swędzenie
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Łysienie
 • Wypadanie włosów po covidzie

Prądy d’Arsonvala

To zabieg stosowany na skórę głowy polecany przy nadmiernym wydzielaniu sebum przez skórę głowy, w leczeniu łysienia łojotokowego, zwalczaniu łupieżu czy przedwczesnego wypadania włosów. Polega on na zwiększeniu ukrwienia skóry głowy i jednoczesnym odżywieniu mieszków włosowych. Prądy d’Arsonvala działają bowiem na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Urządzenie generuje prądy o wysokiej częstotliwości, które przenikają do tkanek podskórnych, stymulując je. Po zabiegu odrastają mocne, zdrowe włosy.
Inne korzyści zabiegu: poprawia kondycji skóry głowy i włosów, domknięte łuski włosowe, pobudzenie porostu włosów, ograniczenie przetłuszczania się włosów.

Infuzja tlenowa

Często nazywana też natychmiastowym odżywieniem skóry, to zabieg trychologiczny polegający na wtłaczaniu substancji aktywnych preparatu do głębokich warstw skóry głowy przy pomocy czystego, hiperbarycznego tlenu. W wyniku zabiegu powstają nowe, zdrowe komórki skóry i przyspieszają procesy regeneracyjne. Influzja tlenowa polecana jest szczególnie dla skóry wymagającej dotlenienia, odwodnionej bądź suchej skóry głowy, rozszerzonych porów i łojotoku. Sprawdzi się także w redukcji podrażnień i zwiększenia nawilżenia wrażliwej skóry głowy. Ponadto tlen poprawia ukrwienie skóry i przyspiesza dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Dzięki temu ogranicza wypadanie włosów spowodowane na przykład stresem czy nieprawidłową dietą.

Mezoterapia mikroigłowa

Polega na wprowadzaniu skoncentrowanych substancji aktywnych bezpośrednio w skórę głowy za pomocą małych igiełek. Precyzyjne mikronakłócia pozwalają aplikować wewnątrz skóry głowy witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy czy inne składniki aktywne przyspieszające wzrost włosów.
Mezoterapia mikroigłowa głowy polecana jest przy wypadaniu włosów spowodowanych zmianami hormonalnymi, nadmierną ekspozycją na słońce, stresem lub przebytym leczeniem. Sprawdzi się też przy miejscowym łysieniu, nadmiernie przetłuszczających się włosach, chronicznym łupieżu czy zaburzeniach równowagi skóry głowy.

Czekamy na Ciebie!
Rezerwując wizytę internetowo, oszczędzasz czas.
Rezerwacje obsługuje serwis Booksy