Sopot Zabiegi kosmetyczne, Masaże SPA, Fryzjerstwo

Podkrążone oczy

Cienie pod oczami, opuchlizna - jakie są przyczyny podkrążonych oczu i jak to naprawiać?

Podkrążone oczy

Podkrążone oczy to stan, w którym obszar skóry wokół oczu jest ciemniejszy niż reszta skóry twarzy. Ten obszar może wydawać się bardziej matowy i mniej jędrny niż reszta twarzy. Często towarzyszy temu opuchlizna, która sprawia, że skóra i podskórne tkanki wokół oczu wydają się opuchnięte. Cienie pod oczami mogą mieć różny odcień, od brązowego po niebieski lub fioletowy, w zależności od przyczyny podkrążonych oczu. Ten stan może sprawiać, że osoba wydaje się zmęczona lub starsza niż jest w rzeczywistości.

Przyczyny podkrążonych oczu

Przyczyny tego stanu skóry wokół oczu są różnorodne. Mogą one wynikać z dziedziczności, braku snu, stresu, alergii, nadmiernej ekspozycji na słońce, a także nadmiernego spożycia alkoholu i papierosów. Niektóre przypadki podkrążonych oczu mogą być związane z procesami starzenia się skóry. Podkrążone oczy mogą też być objawem pewnych chorób lub problemów zdrowotnych, dlatego ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem, jeśli problem ten jest uporczywy lub towarzyszą mu inne niepokojące objawy.

Zalecane zabiegi

  • Intraceuticals Rejuvenate z Witaminą C

    Infuzja tlenowa z aplikacją serum Rejuvenate o działaniu odmładzającym

  • Retix C Eye

    Retix.C Eye kompleksowy zabieg rewitalizujący skórę okolicy oczu, o działaniu ujędrniającym, nawilżającym i rozświetlającym. Wyjątkowa formuła z molekułą retinolu nie powoduje podrażnień ani złuszczania, pozwala...

Czekamy na Ciebie!
Rezerwując wizytę internetowo, oszczędzasz czas.
Rezerwacje obsługuje serwis Booksy