Sopot Zabiegi kosmetyczne, Masaże SPA, Fryzjerstwo

Stan zapalny skóry twarzy

Zaczerwienienie, obrzęk i ból na skórze twarzy. Jak poradzić sobie ze stanem zapalnym skóry?

Stan zapalny skóry twarzy

Stan zapalny skóry to termin używany w przypadku problemów skórnych, gdzie zauważalne jest zaczerwienienie, podrażnienie skóry, pieczenie, uczucie swędzenia, krosty, wykwity skórne. Dotyczy przede wszystkim zmian, jakie powstają równolegle z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, uszkodzeniem mechanicznym, ale również może wynikać z reakcji alergicznych.

Objawy stanu zapalnego skóry

  • Czerwone, zaczerwienione obszary na skórze
  • Pieczenie, mrowienie lub swędzenie
  • Obrzęk i uczucie napięcia skóry
  • Możliwe pękanie naskórka i drobne ranki

Co powoduje stan zapalny skóry twarzy?

Stany zapalne na twarzy mogą być spowodowane przez różne czynniki, np. Alergeny, uszkodzenia mechaniczne, w reakcji na kosmetyki. W przypadku alergenów skóra może reagować na pyłki, roztocza, substancje chemiczne lub produkty do pielęgnacji, uszkodzenia mechaniczne powstają przez nadmierny ścierający sposób mycia twarzy. Nieodpowiednie produkty kosmetyczne lub produkty zawierające substancje drażniące mogą też wywoływać reakcje zapalne - należy wówczas odstawić dany kosmetyk.

Pielęgnacja skóry twarzy przy stanie zapalnym

Warto zmienić preparaty do kąpieli na łagodne bez agresywnych składników - w małych ilościach. Przy stanach zapalnych należy też dać skórze twarzy odpocząć i jeżeli to możliwe - nie nakładać na niej makijażu. Przy pielęgnacji ważne jest nawilżenie, dokładne, ale delikatne oczyszczanie, kosmetyki hipoalergiczne.

Zalecane zabiegi

  • Selvert Thermal Pure

    Bio-rewitalizujący zabieg – złuszcza, oczyszcza, reguluje produkcje sebum, normalizuje i łagodzi podrażnienia. Goi zmiany infekcyjne. Zabieg ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Przywraca zdrowy wygląd oraz...

  • Dermaquest Terapeutyczny Zabieg Dyniowy

    Dermaquest Terapeutyczny Zabieg Dyniowy to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami....

Czekamy na Ciebie!
Rezerwując wizytę internetowo, oszczędzasz czas.
Rezerwacje obsługuje serwis Booksy