Spis treści
Miękkie, błyszczące i odżywione włosy - chyba każda z nas marzy o tym, by jej włosy wyglądały jak żywcem wyjęte z reklamy najlepszego szamponu. Nie jest to marzenie nie do spełnienia, nawet - jeżeli wydaje nam się, że kondycja naszych włosów nie pozwoli nam na zbyt wiele. Rozwiązania nie trzeba szukać daleko. Poznaj keratynowe prostowanie włosów.
Czym jest keratyna?
Keratyna to naturalnie produkowany w mieszkach włosowych budulec łodygi włosa. Wchodzi w skład zewnętrznej osłonki włosa, zapewniając mu połysk i wytrzymałość. Brak zewnętrznej powłoki powoduje otwieranie się łusek włosa dając dostęp do wnętrza czynnikom zewnętrznym. Podatne na uszkodzenia włosy tracą witalność, stają się suche, matowe i pozbawione blasku. Fryzura na tak osłabionych włosach jest trudna do ułożenia nawet w zwykłych, codziennych stylizacjach.
Na niedobór keratyny składa się wiele przyczyn: warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, koloryzacja włosów, częste suszenie i prostowanie - wysokie temperatury przy wykonywaniu stylizacji, a także niedobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.
Jakie problemy rozwiązuje prostowanie włosów keratyną?
Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który polega na wprowadzeniu w głąb włosa jego naturalnego budulca - keratyny, przez “wprasowanie” preparatu specjalistyczną prostownicą.
Zabieg keratynowego prostowania idealnie sprawdzi się, gdy Twoje włosy są:
Włosy suche, łamiące się
Osłabione i bez życia piórka, które proszą o pomoc, a pielęgnacja domowa nie przynosi wystarczających rezultatów.
Matowe, bez blasku
Nawet wtedy, gdy wydają się silne i nie wypadają, mogą być pozbawione blasku a także niedostatecznie odżywione mimo stosowania różnych preparatów.
Puszące się włosy
Niesforne kosmyki, które układają się w każdą możliwą stronę i nad którymi ciężko zapanować.
Elektryzujące się włosy
Szczotkowanie, wkładane przez głowę ubrania, różne wilgotności powietrza sprawiają, że włosów nie da się ułożyć.
Włosy oporne w stylizacji
Trudno sobie z nimi poradzić, nie sposób uzyskać oczekiwanej fryzury, włosy żyją własnym życiem.
Jak przebiega zabieg prostowania keratynowego?
krok 1
Włosy klientki są dwukrotnie umyte specjalnym szamponem, który ma za zadanie dokładnie oczyścić włosy z wszelkich substancji, silikonów, resztek produktów do stylizacji oraz otworzyć łuski włosa.
krok 2
W zależności od indywidualnych założeń dotyczących efektu końcowego, komponowana jest odpowiednia mieszanka, która jest rozprowadzana na włosy, pasmo po paśmie. Nałożony preparat pozostaje na włosach jeszcze przez ok. 30 minut.
krok 3
Włosy są delikatnie suszone i przy użyciu specjalistycznej prostownicy, z wysoką dokładnością następuje wtłoczenie keratyny w głąb włosa. Fryzjer prostuje każde pasmo, partia po partii, nawet kilka razy. Ma to na celu wprowadzenie białka (keratyny), niezbędnych protein, oraz aminokwasów zapewniających dogłębne odżywienie, odbudowę struktury oraz niesamowity połysk
Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu
Po wykonaniu zabiegu nie należy włosów myć, narażać na wilgoć ani nakładać żadnych kosmetyków. Wskazane jest, aby unikać ich zagniecenia, nie wiązać, nie wykonywać żadnych stylizacji.
Pielęgnacja włosów poddanych zabiegowi wtłoczenia keratyny powinna przebiegać przy użyciu odpowiednich kosmetyków nie zawierających SLS, SLES, alkoholu czy silikonów.
Nasz zespół fryzjerów posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie pielęgnacji, podczas wizyty dobierzemy produkty i usługi regeneracji włosów zgodnie z potrzebami i doradzimy czego bezwzględnie unikać.
Przy zachowaniu zaleceń pielęgnacyjnych, efekt keratynowego prostowania włosów może utrzymać się nawet do 6 miesięcy. Można go bez przeszkód wielokrotnie powtarzać.
Kiedy nie robić keratynowego prostowania? Przeciwwskazania:
- Zabieg keratynowego prostowania można wykonać 2 tygodnie po koloryzacji włosów lub trwałej ondulacji ( tak samo koloryzacja - może być przeprowadzona nie szybciej, niż 2 tygodnie po prostowaniu keratynowym)
- Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią